Aizdevumi bezdarbniekiem

Aizdevums atbildībaDarba vietas zaudēšana vai īslaicīga darba saistību pārtraukšana nav iemesls ierobežojumiem no aizdevēju puses, ja vien Jūs turpināt saņemt regulārus ienākumus. Regulārie ienākumi varētu būt valsts piešķirtais bezdarbnieku pabalsts vai citi pabalsti un ienākumi veidi.

Mazliet specifiskāki aizdevumu nosacījumi ir Hipotekārajiem kredītiem un lielāka apmēra aizdevumiem, kurus piešķirot aizdevējs daudz nopietnāk izvērtē personas maksātspēju. Tā, kā bezdarbnieka pabalsta apmērs ar laiku samazinās, aizdevējam varētu rasties bažas par personas maksātspēju nākotnē un pieaugošo kredītrisku.

Bezdarbniekiem ar regulāriem ienākumiem pieejami nelieli īstermiņa aizdevumi, gan no banku, gan nebanku aizdevējiem. Parasti šāda veida aizdevumi ir paredzēti neplānotu izdevumu segšanai vai preču un pakalpojumu apmaksai pa daļām, ja pārdevējs šādu maksāšanas veidu nepiedāvā. Pie īstermiņa aizdevumiem pieder patēriņa un tā sauktie ātrie kredīti internetā.

Galvenie nosacījumi, kuriem jāatbilst, lai varētu saņemt aizdevumu ir sekojoši:

  • Jābūt Latvijas Republikas pilsoni vai pastāvīgajam iedzīvotājam ar derīgu, valsts piešķirtu uzturēšanās atļauju.
  • Jābūt aizdevējā noteiktajās vecuma robežās. (Parasti tās ir robežās no 18 -75 gadiem)
  • Jāsaņem regulāri, pietiekami lieli ienākumi. (Bezdarbnieku gadījumā par ienākumiem tiek uzskatīts arī bezdarbnieku pabalsts, pensija vai citi ienākumi)
  • Persona nedrīkst būt reģistrēta parādnieku sarakstā.
  • Personai jābūt bankas kontam kāda no Latvijas komercbankām, kā arī e-pasta adresi un derīgam mobilā tālruņa numuram, pa kuru ar to iespējams sazināties.

Ja persona atbilsts visiem iepriekš minētajiem nosacījumiem, tad problēmām ar aizdevuma saņemšanu nevajadzētu rasties. Ja tomēr kādu iemeslu dēļ, tiek saņemts atteikums, vienmēr pastāv iespēja griezties pie cita aizdevēja. Jāņem vērā, ka par atteikuma iemeslu var kalpot arī neprecīzi vai nepatiesi dati reģistrējoties izvēlētajam aizdevuma, tāpēc vienmēr norādiet patiesus datus un pirms reģistrācijas pabeigšanas pārbaudiet to precizitāti.

Lai gan negaidīti maksājumi un neparedzētas finanšu situācijas mēdz pārsteigt pat visnepiemērotākajā brīdī un aizdevums iespējams ir vienīgais konkrēto problēmu risinājumus, pirms aizņemšanās vienmēr vajadzētu izvērtēt savas finansiālas iespējas aizdevumu atmaksāt, tādā veidā aizņemoties atbildīgi un novēršot vēl lielākus finansiālus sarežģījumus nākotnē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.