EDP, EDT un EDC

Aromāta koncentrācija parasti tiek attiecināta uz smaržu noturību un bieži vien koncentrācija arī ļoti iespaido preces cenu. Mūsdienās jau tā ir visai sarežģīti orientēties tirgū, kur ir simtiem dažādu aromātu, bet atšķirīgās koncentrācijas un apzīmējumi vēl vairāk sarežģī to izvēli.

Kā lai zina, ko nozīmē šie apzīmējumi?

Lai nākošreiz atvieglotu smaržu iegādi, minēsim Jums populārākās smaržu koncentrācijas. Zemāk tekstā uzzināsiet, kāda ir atšķirība starp Eau de Parfum, Eau de Cologne, Eau de Toilette un citiem stiprumiem un aprakstiem.

Smaržu koncentrācija

Visi šie termini ir attiecināmi uz smaržu stiprumu, vai precīzāk – to, cik liels alkohola grādu daudzums un/vai ūdens ir pievienots smaržu eļļām. Smaržas visstiprākajā koncentrācijā parasti var nopirkt līdz 50%, kuras var uzskatīt par tīrajām smaržām, kas veidotas uz eļļu bāzes. Savukārt jebkurš maisījums ar nelielu daudzumu eļļu alkoholā ir Eau ar nozīmi ūdens.

Koncentrāciju līmeņi pēc to sastāvā esošajām eļļu daudzumiem ir šādi:

  • Perfume extract – 20 – 50% aromātiskie savienojumi
  • Eau de Parfum – 10-30% aromātiskie savienojumi
  • Eau de Toilette – 5 – 20% aromātiskie savienojumi
  • Eau de Cologne – 2-5% aromātiskie savienojumi

Smaržu aromāta noturība

Perfume extract– ilgst 6 un vairāk stundas, 20 – 50% smaržu eļļas. Tās parasti ir vairāk veidotas uz eļļas nekā uz alkohola bāzes. Smaržas, kas pieejamas šajā smaržvielu koncentrācijā parasti nav pārāk bieži pieejamas, bet, ja ir, tad var būt ļoti dārgas.

Eau de Pafum (EDP) – ilgst no 3 – 5 stundām, sastāvā 10 – 30% % aromātisko eļļu. Diezgan populārs un izplatīts smaržu veids un cena atkarīga no markas, veida u.tml.

Eau de Toilette (EDT) – ilgst 3-4 stundas, sastāvā 5 – 20% aromātisko eļļu. Ir plaši izplatītas, parasti šajā kategorijā stiprākās koncentrācijas smaržas ir vīriešiem.

Eau de Cologne (EDC) – Odekolons, ilgst līdz 3 stundām, sastāvā 2-5% aromātiskās eļļas. Kādreiz bija ļoti populāra koncentrācija, bet nu vairs nav tik izteikts, vismaz ne sieviešu smaržām. Vēl aizvien populārs vīriešiem.

Ja procentuālais rādītājs smaržu sastāva esošajām eļļām krītas, tātad krītas arī smaržu noturība.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.