Patēriņa kredīts, kāpēc bankas to atsaka?

Lai iegūtu patēriņa kredītu bankā, jums, pirmkārt, jābūt bankas klientam, tātad jāatver konts šajā bankā. Uz šo kontu jāpārskaita jūsu ienākumi. Ir bankas, kuru prasība ir jau ar patēriņa kredīta noformēšanas dienu pārskaitījumus veikt tieši uz šo bankas kontu (alga vai citi ienākumi), bet, iespējams, ka banka dod dažu mēnešu laiku, lai jūs savus ienākumus novirzītu uz iestādē atvērto kontu.

Ienākumiem jābūt regulāriem, to banka var pārbaudīt vienkārši – jūsu konta izrakstos. Jūs nedrīkstat atrasties parādnieku sarakstos Latvijas Bankas Kredītu reģistrā. Ja jums ir vēl citi kredīti, arī šī informācija ir reģistrēta Kredītu reģistrā. Līdz ar to banka raudzīsies, lai kopējie ikmēneša atmaksājamie kredītmaksājumi nepārsniegtu 30-40 % no jūsu ikmēneša ienākumiem.

Piemēram, DNB banka patēriņa kredītam, kas nepārsniedz 10 000,- EUR, nepieprasa nekustamā īpašuma ķīlu. Mazākie patēriņa kredīti tiek noformēti kā kredītlīnija. Lai iesniegtu pieprasījumu par kredīta saņemšanu, jāaizpilda anketa. Citu jautājumu vidū ir arī ģimenes kopējie ienākumi.

Kopumā, ja jums ir pozitīva kredītvēsture, bankas prasībām atbilstošs ienākumu līmenis, alga tiek pārskaitīta uz bankā atvērto kontu, esat 18+ gadu vecumā un ikmēneša kredītmaksājumu summa nepārsniedz bankas noteiktu procentu līmeni, jums ir labas izredzes iegūt kredītu; ja nespējat izpildīt augšminētās un citas bankas prasības, patēriņa kredīts jums nevar tikt izsniegts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.